Sisteme Giriş

Giriş

Kayıt


Büronuzda avukatlık stajı yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Sayın Meslektaşım;

Eğer gözetim ve denetimimizde avukatlık stajı yapmak istiyorsanız, lütfen özgeçmişinizi bize e-posta ile gönderiniz. Ancak özgeçmişinizde, düz yazı (nesir) olarak kendinizi anlatan bir bölüme yer vermenizi dileriz. Göndereceğiniz bu özgeçmiş, tarafımızca saklanacak ve bir stajyer avukata gereken emeği ve şartları sağlayabilecek durumda olduğumuzda sizinle iritbat kurulacaktır.

Diğer avukatlardan farklı mısınız?

Hayır. Bizler ile diğer meslektaşlarımız arasında fark bulunmamaktadır. Bizler de diğer tüm meslektaşlarımız gibi işimizi en iyi şekilde ifa etmekteyiz.

Yazılı hukuki görüşünüzü e-posta dışında başka bir yolla da alabilecek miyim?

Elektronik imzalı olarak e-postanıza gönderilen yazılı görüşümüzü, ıslak imzalı ve basılı olarak da alacaksınız. Yazılı görüşümüz, adresinizin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alması durumunda ücetsiz olarak tarafımızca gönderilecektir. 

Hangi Baroya kayıtlısınız?

Avukat Emrah Sevgi, İstanbul Baro Levhasına 31295 sicil numarası ile kayıtlıdır.

Hukuki görüş ne demektir?

Hukuki görüş, hukuki ihtilafın temeli olan vakanın, diğer unsurlar değerlendirilerek (deliller, yazılı belgeler...vs); ilgili vakaya uygulanma olasılığı olan normların belirlenmesi ve sonuç öngörülmezliği ilkesi çerçevesinde yapılabilecek hukuki girişimlerin açıklanmasıdır. 

Hukuki ihtilafımda beni temsil etmeniz için ne yapmam gerekmektedir?

  • Büromuzu arayarak randevu alınız.
  • Büromuza gelirken ihtilafınıza ilişkin tüm belgeleri yanınızda bulundurunuz.
  • İhtilafınıza ilişkin olayın tarafınızca yazılmış metnini yanınızda bulundurunuz.
  • İhtilafınızda sizi temsil etmeye karar vermemiz durumunda, size sunacağımız söleşmeyi imzalamanız, talep edeceğimiz ücreti ve gerekiyorsa masrafı ödemeniz, size verilecek bilgilere göre Noterden bir vekaletname düzenletmeniz gerekmektedir.

İhtilafım, sizin hukuki görüşüne göre mi sonuçlanır?

Kesinlikle hayır. Bizlerin görüşü mahkemeleri bağlamadığı gibi ihtilafınız mutlaka bizim görüşümüze göre sonuçlanır da diyemeyiz. İhtilafınızın temelindeki vakaya bizim belirttiğimiz normların tamamı veya bir kısmı uygulanabileceği gibi hiç birisi de uygulanmayabilir. Hukuki görüşümüzün temel amacı, size bir yol haritası sunmak ve hukuki haklarınızın neler olduğunu sistemetik bir şekilde ortaya koymaktır.

Online hizmetler için kredi kartımla nasıl ödeme yapabilrim?

Ödeme linkini tıklayınız. Fatura adresinizi tanımlayınız. Ödeme yöntemi olarak "Paypal" seçeneğini işaretleyiniz. "Sonraki" linkine tıkladıktan sonra Paypal sayfasına yönlendirileceksiniz. Eğer Paypal hesabınız yok ise "Banka veya kredi kartıyla ödeyin" linkine tıklayınız. İstenen bilgileri doldurun "İnceleyin ve Devam Edin" linkine tıklayınız. Ödemeniz kredi kartınızdan tahsil edilecek ve tarafımıza aktarılacaktır.

Müvekkilleriniz kimlerdir?

Bu hususta hiç bir bilgi vermemekteyiz.

Online hizmetlerden yararlanmak için mutlaka Paypal hesabımın olması mı gerekmektedir?

Hayır, gerekmemektedir. Ödemenizi Paypal üzerinden doğrudan kredi kartınızla yapabilirsiniz. Ancak paypal hesabınız varsa bu hesabınız aracılığıyla da ödemenizi yapabilirsiniz.

Online hizmetler için yaptığım ödemelerde kullandığım kredi kartı bilgilerini sizler görebiliyor musnuz?

Kredi kartınızla ödeme yaparken bizler, kredi kartı bilgilerinizi kesinlikle görmemekteyiz. Ödemeleriniz, sitemiz üzerinden gerçekleşmemektedir. Ödemeleriniz, Paypal üzerinden tarafımıza aktarılmaktadır.

Online hizmetler için ödemelerimi hangi vasıtalar ile yapabilirim?

Tarafımızdan talep etmiş olduğunuz grüşlere ilişkin olarak ödemelerinizi banka havalesi, kredi kartı veya Paypal hesabınızdan yapabilirsiniz.

Sitenizde ilk nereye bakmam gerekmektedir?

Sitemizde ilk olarak Site Kuralları ve Site Kullanım Sözleşmesi' ni incelemeniz gerekmektedir.

Sitenizde IP adresleri kayıt altına alınmakta mıdır?

Sitemize giriş anından itibaren, kullanıcıların IP adresleri kayıt altına alınmaktadır.

Sitenize herkes üye olabilir mi?

Evet. Sitemize herkes üye olabilmektedir.

Sitenize üye olurken eksik ya da yanlış bilgi verirsem olumsuz bir sonuç doğurur mu?

Kural olarak bir sonuç doğurmaz. Ancak tarafımızdan ücret karşılığı bir görüş istediğinizde, eksik bilgileriniz tamamlanmadan yazılı görüşümüz tarafınıza gönderilmeyecektir. Bu nedenle sizden istenen tüm bilgileri eksiksiz ve gerçeğe uygun bildiriniz.

Telefon ile soru yöneltebilir miyim ?

Sorununuza ilişkin belgeleri görmeden ve talep edeceğimiz ücret ödenmeden, hangi yolla yöneltilirse yöneltilsin, sorulara yanıt vermemekteyiz.

Sitenizde kayıt altına alınan kişisel bilgilerimiz üçüncü kişiler ile paylaşılmakta mıdır?

Sitemize üyelik sırasında belirtmiş olduğunuz kişisel bilgiler kural olarak üçüncü kişiler ile paylaşılmamaktadır. Bu kuralın istisnası ise sitemiz içerisinde, bizlere ya da üçüncü kişilere karşı suç oluşturabilecek eylemlerde bulunduğunuzun tespit edilmesidir. Bu durumda kişisel bilgilerinizin yetkili merciilerle paylaşılabilmesidir.

Yukarı