Gizlilik ve Kişisel Verilerin Korunması

Kendi iradeinizle Web sitemizde kişisel bilgilerinizi paylaşmanız durumunda, tarafımızın gizlilik koşullarını ve şartlarını kabul etmiş sayılacaksınız. Web sitemizi ziyaretiniz esnasında IP adresiniz kayıt altına alınabilmektedir. Web sitemizde kullanılan çerezler ve tarafınızın iradesi ile paylaştığı kişisel veriler dışında, sitemizi ziyaretinizde herhangi bir kişisel bilgi toplamamaktadır (IP adresiniz de kayıt altına alınmaktadır).

Hukuk ve arabuluculuk büromuz gerek Avukatlık Kanunu gerek Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu gerekse Türk Ceza Kanunu çerçevesinde gizlilik ve sır kavramına azami özen göstermektedir. Ancak irademiz dışında, kötüniyetli üçüncü kişilerin hacking gibi tekniklerle sistemimize müdahale olasılıkları mevcuttur. Ancak kendimizin sınırlı teknik bilgisi kapsamında kişisel bilgilerinizin güvenliği sağlanmaya çalışılmaktadır. Gizliliğinize verdiğimiz önem, etik kurallar, yasal yükümlülükler kapsamında; kullanıcılar tarafından kendi iradeleri ile paylaştıkları kişisel veriler (isim, TC Kimlik Numarası, e-posta, adres, telefon numarası gibi) üçüncü kişilerle kesinlikle paylaşılmamakta ve satılmamaktadır.

İradi olarak paylaştığınız kişisel bilgiler işlendikleri amaçla bağlantılı, sınırlı ve ölçülüdür. İlgili veriler işlendikleri amaç için gerekli olan süre kadar muhafaza edilecektir. Süre sonunda kişisel bilgileriniz silinecektir.

Sitemizde belirleyebileceğiniz kullanıcı adı ve şifre gibi bilgileri üçüncü kişilerle paylaşmamanız gerekmektedir.

İradi olarak bizimle paylaştığınız kişisel verileriniz aşağıdaki amaçlar için kullanılmaktadır:

  • İstek ve taleplerin değerlendirilmesi ve geri dönüşünün yapılması.

  • Büromuzda kullanılmak üzere kullanıcı ve ihtilaf profillerinin belirlenmesi.

  • Ücreti ödenerek sitemiz üzerinden talep edilen hukuki görüşlerin teslimi.

  • İş başvurularının değerlendirilmesi ve geri dönüşünün yapılması.

Hukuk büromuz aşağıdaki durumda kişisel bilgileri paylaşma hakkına sahiptir:

Hukuki görüş taleplerinizde ilettiğiniz bilgiler ve avukat - müvekkil gizliliği dışında kalan nitelikte olan ve web sitemizde gerçekleştirdiğiniz suç sayılabilecek herhangi bir durumun tespiti halinde bu durum kolluk birimleri ile paylaşılabilmektedir.

Kullanıcılar kişisel veri hakları doğrultusunda aşağıdaki taleplerle tarafımıza başvurabilirler:

  • Bilgilerin düzeltilmesini talep etme

  • Kişisel bilgilerin silinmesini talep etme