Sisteme Giriş

Giriş

Kayıt


Avukat Emrah SEVGİ, ilk ve orta öğrenimini, Türkiye’ nin değişik il ve ilçelerde sürdürmüş; 1996 yılında, Aydın Adnan Menderes Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans öğrenimine başlamıştır.

Avukat Emrah SEVGİ, lisans öğrenimi sırasında; edebiyat, sosyoloji, felsefe ve psikoloji gibi sosyal bilimlerle de ilgilenmiştir.

Lisans öğreniminin tamamlanmasından sonra avukatlık stajına başlamıştır. Staj döneminde özellikle; Taşıma Hukuku, Tüketicinin Korunması Hukuku, İş Hukuku, Sözleşmeler Hukuku (Franchise ve Bayilik Sözleşmeleri) ve İpoteğin Paraya Çevrilmesi Yolu ile İcra Takipleri konularında çalışmıştır.

Avukat Emrah SEVGİ, 31295 sicil numarası ile İstanbul Baro Levhasına kayıtlıdır.

Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu' nun yürürlüğe girmesi ve yetkili eğitim kurumlarının belirlenmesinde hemen sonra, Arabulucu Emrah Sevgi, Bahçeşehir Üniversitesi' nde arabuluculuk resmi eğitimine başlamış, aynı yıl bu eğitimi başarıyla tamamlamıştır. Adalet Bakanlığı' nca düzenlenen aynı yıllı yazılı ve uygulama sınavlarını oldukça yüksek puanlarla başarıyla geçmiştir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans eğitim yıllarında ilgilenmiş olduğu psikoloji ve sosyoloji bilimlerinin bu başarıda büyük etkisi bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığı resmi arabuluculuk siciline kayıtlı bulunan Emrah Sevgi, resmi arabulucu olarak da hizmet sunmaktadır.

Sevgi Hukuk Bürosu' nda avukatlık ve arabuluculuk mesleğini sürdürmektedir.

Yukarı